Priopćenje p. Mije Nikića o lancu solidarnosti

Dragi prijatelji Bazilike Srca Isusova,

Pater MijoMožda je i do vas došlo da sam nedavno pokrenuo lanac solidarnosti s Bazilikom Srca Isusova u dobroj vjeri i namjeri da se što više osoba uključi u obnovu Bazilike Srca Isusova koja je teško nastradala u nedavnom potresu u Zagrebu. Nažalost, propustio sam se prije toga konzultirati s odgovornim osobama za obnovu Bazilike Srca Isusova. Iako je moja namjera bila plemenita, ona je izazvala negativne reakcije kod mnogih vjernika koji su ovu inicijativu povezali s raznim lancima krive pobožnosti u kojima se prijeti raznim nesrećama ako bi se taj lanac prekinuo. Također su neke dobronamjerne osobe upozorile na opasnost zloupotrebe ovakvog načina prikupljanja milodara za obnovu naše crkve, što bi se moglo dogoditi ako bi došlo do zamjene broja računa.

Imajući na pameti gore spomenute činjenice i dobronamjerne kritike, molim sve koji su na bilo koji način uključeni u ovaj lanac solidarnosti da se iz njega isključe i prestanu ga dalje širiti. Ovaj lanac solidarnosti nema nikakve veze s praznovjernim lancima i nikoga ne veže nikakva obveza. Ujedno se ispričavam svima koje sam na ovaj način zbunio ili povrijedio. Zahvaljujem svima koji su dali svoj prilog za obnovu Bazilike Srca Isusova. Bog ih blagoslovio i obilno nagradio.

Zagreb, 24. 6. 2020.
p. Mijo Nikić